در خرید اینترنتی کفش، یکی از موارد مهم اندازه‌گیری درست سایز پا است. زیرا مانند خرید حضوری کفش، امکان پوشیدن آن و پیدا کردن سایز مناسب پا به راحتی وجود ندارد. بنابراین بایستی سایز پای خود را به درستی اندازه گرفته و سپس کفش مناسب خود را خریداری کنید.

در صورتیکه بهترین و باکیفیت‌ترین کفش را به صورت اینترنتی خریداری نمایید ولی پس از تحویل آن، کفش به پای شما کوچک یا بزرگ شود؛ عملاً آن کفش غیر قابل استفاده خواهد بود‌. از این رو، در این مقاله سعی نمودیم به ارائه مطالبی در زمینه راهنمای سایز کفش پرداخته و شما همراهان را با روش اندازه‌گیری سایز پا آشنا نماییم.

برای خرید کفش مناسب سایز خود باید به چه نکاتی توجه کرد؟

●طول پا: یکی از نکات مهم که در راهنمای سایز کفش فروشگاه‌ها وجود دارد، طول پا است. با دانستن اندازه طول پای خود، می‌توانید به راحتی سایز مناسب کفش خود را پیدا کنید.

●شکل کفش و پای شما: اگر قصد خرید کفش نوک تیز را دارید، یک سایز بزرگتر سفارش دهید. زیرا کوچکتر از سایز معمول هستند. همچنین اگر پای شما برجسته است، کفشی که دارای زیپ در کنار، جلو یا قسمتی از پاشنه پا است انتخاب کنید. یا اگر پای پهنی دارید، از پوشیدن کفش‌های نوک تیز یا کفش‌های دارای درز در پهن‌ترین بخش کف پایتان خودداری کنید.

●نیم‌سایز: اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که سایز پایتان بین دو سایز استاندارد قرار دارد، بهتر است که برند‌هایی از کفش را مورد استفاده قرار دهید که دارای اندازه نیم‌سایز در محصولاتشان هستند.

●مناسب فصل: به فصلی که در آن هستید، توجه کرده و کفشی متناسب با آن را خریداری کنید. به طور مثال، اگر قصد خرید کفش زمستانی خزدار را دارید، یک سایز بزرگتر را سفارش دهید. زیرا فشرده‌شدن پا سبب احساس سرما می‌شود. همچنین در فصل تابستان، پا‌ها متورم و بزرگ می‌شوند، بنابراین قبل از خرید کفش پای خود را اندازه بگیرید. پیشنهاد می شود جهت خرید کفش اداری با بهترین کیفیت کلیک کنید.

اندازه‌ گیری سایز پا برای خرید اینترنتی

به دلیل اینکه سایزبندی کفش‌ها در برند‌های مختلف، متفاوت است؛ توصیه می‌کنیم که ابتدا به راهنمای سایز کفش دقت کنید. در ذیل به بیان نحوه اندازه‌ گیری سایز پا برای خرید اینترنتی می‌پردازیم:

●برای اندازه‌گیری طول پای خود، آن را روی سطح صافی مانند کاغذ قرار داده و به صورت دقیق، پاشنه و نوک شصت پا را علامت‌گذاری کنید.

●سپس نسبت به اندازه‌گیری طول پای خود از پاشنه تا نوک انگشت شصت، اقدام نمایید.

●پس از انجام مراحل بالا، عدد به دست آمده را در جدول راهنمای سایز کفش فروشگاهی که قصد خرید از آن را دارید، قرار دهید. از این طریق می‌توانید سایز پای خود را به راحتی پیدا کنید.

چند نکته مهم در نحوه اندازه‌ گیری سایز پا

می‌توانید از کفش قبلی خود برای یافتن سایز دقیق پایتان استفاده کنید. پس زبانه کفش قبلی خود را مورد بررسی قرار دهید. همچنین بهترین زمان برای اندازه‌گیری سایز پا در ساعات پایانی روز است، زیرا در این زمان پای شما در بزرگترین حالت خود قرار دارد.

لازم به ذکر است که اندازه‌گیری را برای هر دو پای خود انجام داده و سایز پای بزرگتر را مد نظر خود قرار دهید. زیرا در اغلب افراد، سایز پای چپ و راست متفاوت است. پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره فاشیای کف پا را بخوانید.

روش‌ های دیگر اندازه‌ گیری و انتخاب سایز کفش

●روش اول، انتخاب سایز کفش از روی کفشی که دارید. اگر کفشی که دارید، دقیقاً مناسب سایز پای شما است، همین سایز را برای خودتان سفارش دهید. اگر سن شما بالای ۲۰ سال است، بنابراین جای نگرانی در خصوص بزرگ شدن پایتان وجود ندارد.

سایز پای شما تغییر نکرده و شما رشد خود را کرده‌اید. پس اندازه پای شما نیز ثابت می‌باشد. مگر اینکه شما دچار افزایش وزن بیش از ۱۰ کیلوگرم شوید که در اینصورت نیز، این افزایش وزن بر روی پنجه پای شما اثر می‌گذارد نه سایز آن.

●استفاده از جدول سایز کفش زنانه و مردانه برای انتخاب سایز مناسب کفش. به طور کلی، سه نوع سایز بندی کفش انگلیسی، سایز بندی کفش اروپایی و سایز بندی کفش آمریکایی داریم. در ادامه این جدول را در اختیار شما همراهان قرار می‌دهیم تا از این طریق، بتوانید به راهنمایی در زمینه انتخاب اندازه مناسب خود دست یابید. پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره بهترین روغن برای چرم طبیعی را بخوانید.

روش اندازه‌ گیری سایز پای کودک برای خرید کفش اینترنتی

سعی کنید که در خرید کفش برای کودک خود، یک سایز بزرگتر را انتخاب کنید. زیرا کودک همراه کفش جوراب می‌پوشد و علاوه بر این، در سن رشد نیز قرار دارد. اگر یک سایز بزرگتر از سایز پای کودک سفارش دهید، می‌توانید مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید.

فرمول محاسبه سایز پای کودک: طول کف پای کودک + ۱ سانتی‌متر

نکات مهم قبل از خرید کفش

لازم است تا قبل از خرید و سفارش محصول، سایز پای خود را با استفاده از روش‌های بیان شده در این مقاله اندازه‌گیری کنید. همچنین به یاد داشته باشید که ممکن است قالب کفش در برند‌های مختلف، متفاوت باشد.

پس از راهنمای سایز کفش فروشگاه مربوطه نیز کمک بگیرید تا درنهایت، کفشی با اندازه و سایز مناسب خود تهیه نمایید. در این مقاله به نکات و روش‌های اندازه‌گیری سایز پا پرداختیم. همچنین جدول سایز کفش مربوط به رده‌های سنی مختلف را به شما عزیزان ارائه دادیم تا به راحتی، کفش مناسب سایز خود را یافته و سفارش دهید.

سایز بندی کفش

همانطور که می‌دانید، سایز‌ بندی کفش برای رده‌های سنی مختلف مانند کودکان، زنان و مردان متفاوت است. سایز کفش مردانه از سایز 40 الی 46 و سایز کفش زنانه 34 الی 40 است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به جداول سایز کفش مراجعه کنید.

پیشنهاد می شود جهت خرید کفش بیمارستانی از محصولات شرکت صنعتی کلار دیدن فرمایید.

نتیجه‌گیری

امروزه بسیاری از خرید‌های افراد به صورت غیر حضوری و اینترنتی شده است. به همین دلیل باید در زمان خرید به نکات بسیاری توجه کرد تا بتوان انتخابی درست و مطمئن را انجام داد. یکی از این موارد، خرید کفش به صورت اینترنتی است.

از نکات بسیار مهم در زمینه خرید اینترنتی کفش، اندازه‌گیری صحیح اندازه پا است. اگر سایز پا به درستی اندازه‌گیری نشده و کفشی با سایز کوچک یا بزرگ سفارش دهید، نمی‌توانید از آن استفاده کنید. ما در این مطلب سعی کردیم تا شما را با راهنمای سایز کفش به طور کامل آشنا کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *